Zagranica

Atrakcje północnej Tunezji

Jest krajem bardzo atrakcyjnym, na terenie którego cenne zabytki oraz walory wypoczynkowe tworzą spójną całość. Tunezja to jeden z tych kierunków, które turyści pokochali już dawno. Wczasy w tym kraju oferuje niemal każde biuro podróży, a zainteresowanie egzotycznymi atrakcjami rośnie z każdym rokiem. Czym przyciąga Tunezja? Jak można spędzić wczasy w północnej części tego kraju?

Jednym z tych miast, od którego większość turystów zaczyna swe wycieczki po tej części turcji, jest Bizerta. Kusi ona ciekawym portem oraz francuską dzielnicą, kusi też doskonałym zagospodarowaniem turystycznym. Noclegi można tu znaleźć bez większych problemów, a dzięki sprawnej komunikacji można urządzać ciekawe wycieczki po najbliższej okolicy tego miasta. Co warto zobaczyć? W czasie wycieczki po tej części Tunezji nie można pominąć miasta o nazwie Ras Dżebel oraz leżącej w jego pobliżu plaży Raf Raf. Jest ona jedną z największych atrakcji turystycznych w północnej części Tunezji, a osób spędzających wczasy właśnie na jej piaskach nie brakuje. Inną ciekawą miejscowością, do której można wybrać się z rejonu Bizerty, jest Utyka. Ruiny antycznego miasta do dziś fascunują, a chętnych na przeżycie wyjątkowego spotkania z historią w tym miejscu nie brakuje.

Miejscem, do którego również warto zajrzeć w czasie wycieczki po północnej części Tunezji jest Tabarka. I w jej rejonie można spędzić wyjątkowo atrakcyjne wczasy, a malownicze plaże pozwalają na wspaniały wypoczynek w tym właśnie miejscu. Piękne wybrzeża, modne kurorty w których noclegi świadczone są w nowoczesnych hotelach oraz sprawiły, że niejedno biuro podróży zainteresowało się tym właśnie krajem. Z roku na rok Tunezja staje się coraz bardziej popularna, a odkrywanie jej piękna może sprawić wiele przyjemności każdemu miłośnikowi egzotycznych podróży.