Zagranica

Bogota. Atrakcje i zabytki w stolicy Kolumbii

Skojarzenia z Kolumbia nie zawsze są pozytywne, choć państwo kryje wiele pięknych miejsc i atrakcji dla turystów, to niestety przykryte są problemem narkotykowym czy problemami społecznymi. Niemniej jednak Kolumbia to państwo wyjątkowe, leży nad Morzem Karaibskim i Oceanem Spokojnym, a latynoamerykański temperament mieszkańców przyczyni się na pewno do odbycia przez turystów przygody życia.

Jednym z miejsc, o którym warto wspomnieć jest Bogota, stolica tego państwa, która posiada wiele wspaniałych zabytków i atrakcji turystycznych. Najciekawszymi rejonami tego miasta jest dzielnica La Candelaria oraz La Catedral. Przechodząc już bezpośrednio do zabytków, warto skupić się na świątyniach. Obowiązkowo trzeba odwiedzić takie kościoły jak: kościół świętego Franciszka, zbudowany w 1567 roku, kościół świętej Klary z XVII wieku, kościół świętego Ignacego czy świętego Augustyna. Turyści zobowiązani są także do odwiedzenia kaplicy na wzgórzu Monserrate czy przejścia się po Placu Bolivara. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków na Placu w Bogocie jest katedra prymasa Kolumbii. Turyści będący już na Placu mogą odwiedzić takie miejsca jak siedziba kongresu czy Pałac Sprawiedliwości.

Bogota usatysfakcjonuje również entuzjastów kultury. Muzea znajdujące się w stolicy Kolumbii zadowolą upodobania każdego turysty oraz są sporą atrakcją dla laików. Znajdziemy tutaj Muzeum złota, które może się pochwalić największą na świecie kolekcja eksponatów wykonanych ze złota. Poza tym zobaczyć można pierwotną siedzibę zakonu jezuitów z XVII wieku, aktualnie noszącą nazwę Muzeum Kolonialnego, Muzeum Sztuki Religijnej, Sztuki i Tradycji Ludowych, Sztuki Nowoczesnej czy Muzeum Narodowe.

Bogota jak i cała Kolumbia zachwyca turystów swoim klimatem, specyfiką oraz wyjątkową kulturą. Każdy, kto odwiedzi to państwo może zmienić swoje podejście do życia, spojrzy przez pryzmat tubylców, co może nauczyć wolniejszego życia i zauważania rzeczy, których w codziennym biegu nie zauważamy.