Zagranica

Lizbońskie atrakcje turystyczne: co warto zobaczyć?

Jest to bez wątpienia jedno z najciekawszych miast w całej Europie. Lizbona to niezwykle ciekawy kierunek wycieczki dla tych osób, które chcą odwiedzić miejsca o wyjątkowej historii, a jednocześnie – odpocząć w pięknej scenerii. Jakie atrakcje czekają na nas w najważniejszym mieście Portugalii?

Na terenie Lizbony na turystów czeka wiele interesujących zabytków, obok których nie można przejść obojętnie. Do tych najważniejszych atrakcji portugalskiej stolicy należą bez wątpienia takie budowle, jak romańska katedra oraz zamek św. Jerzego. Mają one ogromną wartość artystyczną oraz historyczną, a ich zwiedzenie dla każdego z nas może się stac wspaniałą przygodą. Na terenie Lizbony czeka też na nas wiele ciekawych perełek architektury z XVIII wieku.

Z pewnością w czasie wycieczki po tym mieście warto odwiedzić Dolne Miasto, którego dumą są reprezentacyjne placem. Każdy z nich ma wyjątkowy charakter, każdy z nich zasługuje na uwagę. Dumą Dolnego Miasta jest też tak cenny zabytek architektury sakralnej, jakim jest potężna katedra, wzniesiona w XII wieku na cześć pokonania Maurów. Jest ona jednym z najcenniejszych zabytków, jakimi może się pochwalić Portugalia. Innym, bardzo ważnym punktem w programie każdej wycieczki po Lizbonie, jest Alfama – najstarsza dzielnica tego miasta. Wiadomo, że w okresie mauretańskim była ona najwspanialszą dzielnicą w całym mieście. Do dziś ma ona wiele uroku, a spacer po jej uliczkach może każdemu z nas sprawić wiele radości.

A czym może się pochwalić Górne Miasto? Ta część Lizbony przyciąga przede wszystkim miłośników rozrywki, dla których wielką atrakcją są tutejsze bary, puby i restauracje. Na miłośników przyrody czekają tu z kolei takie atrakcje, jak park Edwarda VII. To największa ostoja miejskiej zieleni na terenie Lizbony oraz wyjątkowe miejsce wypoczynku dla tych, którzy chcą odpocząć od miejskiego gwaru.