Zagranica

Sztokholm i jego turystyczny potencjał

Sztokholm cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów, a wycieczki po jego terenie stają się coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego. To miasto ma się czym pochwalić, a pobyt na jego terenie może każdemu z nas dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Co warto zobaczyć podczas wizyty w szwedzkiej stolicy?

Zwiedzanie Sztokholmu nie może się obejść bez spaceru po Starym Mieście. Gamla Stan, najstarsza część Sztokholmu, jest jedną z najpiękniejszych starówek w Europie oraz obowiązkowym punktem w programie wycieczki po szwedzkiej stolicy. Wśród atrakcji, z jakimi można się tu spotkać, wyróżnia się Storkyrkan, czyli Wielki Kościół, oraz Stortorget – najstarszy plac na terenie tego miasta. Ważnym punktem w programie wycieczki po tym mieście jest też Pałac Królewski, który może się pochwalić pięknymi apartamentami oraz ciekawą kolekcją dzieł sztuki, obok których trudno jest przejść obojętnie.

Ważnym miejscem jest też Wyspa Riddarholmen, znana z bogatej zabudowy. Nic w tym dziwnego – na tej wyspie mieszkali swego czasu najbogatsi mieszkańcy Sztokholmu oraz arystokraci, o których do dziś przypomina tu wiele cennych zabytków architektury. Wyspa Helgeandsholmen kusi okazałym gmachem Parlamentu. Co jeszcze warto zobaczyć w Sztokholmie? Ratusz miejski, który urzeka pięknymi wnętrzami, oraz wyspę Djurgården, na której znajduje się słynne Muzeum Vaza oraz sztokholmski skansen – jeden z największych i najstarszych obiektów tego typu w Europie.

Wakacje w Sztokholmie

Wielu emocji może też dostarczyć spacer po dzielnicy Norrmalm, znanej z takich atrakcji, jak gmach Opery Królewskiej czy tak ważnej placówki muzealnej, jaką jest Muzeum Antyczne Morza Śródziemnego. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że zwiedzanie Sztokholmu może się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą oraz szansą na nacieszenie się widokiem unikalnych zabytków. Wycieczki po tym mieście każdemu z nas dostarczą niezapomnianych wrażeń, staną się też zachętą do odwiedzenia innych miast w Szwecji.